„Tri bodky o druhej rano. . . „

Druhá hodina ráno je totiž hodina, kedy viacerí už spia … Málokto sa zobudí s príjemným úsmevom na signál mobilu, aby si v prichádzajúcej sms-ke prečítal nie menej, nie viac, než len tri bodky … Ale má to svoj význam a vždy malo. Na koho si môžeme spomenúť o 2 ráno a spontánne mu poslať len tri bodky? To, čo by sme naozaj chceli napísať, sa nezmestí do pamäte prístroja, ktorý držíme v ruke?

Druhá ráno je hodina, kedy sa rozhodlo, že životy vlastné, ale aj tých “druhých“, nebudú sa meniť, aby sa zachovala ” psychická rovnováha vonkajšieho sveta” . Tá veta, ktorú citujem sa mi veľmi páči a preto autorke tej vety veľmi pekne ďakujem :)) Mám aj za čo …

Predstavte si, čo môžu znamenať tri bodky … Čo vám kto poslal … Budete spať, či zdvihnete hlavu a rýchlo odpíšete: ”nespím” … To predsa ešte nič neznamená … Nič okrem toho, že osoba, ktorá dostane takú odpoveď, sa usmieva – dozvedela sa, že vy to už viete … Možno sa ponáhľa domov a chce vám oznámiť, že za moment bude oddychovať a myslí na vás? A možno prišla domov, vyzula topánky a poslala správu, aby ste boli kľudný, že už je doma? A možno čaká na vaše “nespím,” aby položila telefón na vankúš vedľa seba a zaspávala spolu s vami? Vzdialenosť nie je prekážkou, keď človek chce. Autá, vlaky, lietadlá, lode … občas aj pešo … a keď sa momentálne nedá, zablikajú vám v mobile tri bodky …

Aj o druhej ráno … napíš “nespím,”  podarujete tým úsmev niekomu, kto vás má rád :)

Vážne, aby vždy vedel, čo to znamená …

 

 

 

Pravda – SK , taká čistá sranda : )) 12

02.11.2015

” Humor je boj s ľudskou hlúposťou. V tom boji nemôžeme nikdy vyhrať, ale nikdy v ňom nesmieme ustať. Pravda, pozor na omyl: Ten, koho považujeme za hlupáka, považuje za hlupáka nás. Ide o to, nevyvraždiť sa. “ / Werich J Socialistický pravičiar – Vodca al-Káidy vyzval na jednotu v boji proti Rusom a Američanom Migranti aj počas víkendu ďalej prúdili [...]

Vlasť – Hrdinovia a zradca ČSR

28.10.2015

Ocitol som sa v živote. Videl som tie obrovské vlny, tie nemilosrdné vlny, i bolo mi jasno, že vzdor všetkej sebadôvere, vzdor nádeje a povzbudzovania priateľov, vzdor nadšenia môjho a relatívneho šťastia, výhľady do budúcnosti sú veľmi nejasné. Zbývala mi ….a poctivá práca. I pustil som sa pokojným srdcom v boj. Pokojným, lebo ďalším vývinom uvedomil som si, že [...]

Slovo na nedeľu – hriešnik Tiso

25.10.2015

„Učiteľ, ktoré prikázanie v Zákone je najväčšie?“ On mu povedal: „Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou mysľou! To je najväčšie a prvé prikázanie. Druhé je mu podobné: Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého! Na týchto dvoch prikázaniach spočíva celý Zákon i Proroci.“ Evanjelium podľa Matúša [...]

Russia Putin

Palivová kríza v Rusku sa prehlbuje. Putin hovorí o nedostatku a možnom zákaze exportu nafty

28.06.2026 20:36

Nedostatok paliva je dôsledkom systematických útokov ukrajinských dronov na ropné rafinérie.

Paríž, dážď, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Konečne prší! Teplom sužovaný Paríž zalial dážď

28.06.2026 17:05

Francúzsky Paríž to už má za sebou. Vlnu nepríjemných horúčav ukončila búrka a dážď.

Slnko / Horúčavy / Otepľovanie /

Vlna horúčav láme rekordy naprieč Európou. Česko i Nemecko hlásia nové maximá, Francúzsko tisíc nadúmrtí

28.06.2026 16:17, aktualizované: 18:15

Predchádzajúci rekord namerali na rovnakej stanici v sobotu.

Grey

Pekne a veľmi múdre slova,preto najkrajšie ako viem chcem poďakovať tomu kto to povedal :):)  "Niečo by sme nemali vedieť nikdy. A niečo by sme mali vedieť vždy..."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 411832x
Priemerná čítanosť článkov: 4845x

Autor blogu