Založ si blog

Nočné srandovno -vážne debaty : )) 3

 

 

Lenže tentoraz, nebola to noc. Bolo to pre teba ťažké obdobie. Skoro ráno mi telefón hlásil sms správu. Boli tam len dve slová – môžeš prísť? … a tri bodky. Vedel som, že sa niečo muselo stať, tak som len rýchlo odpísal: … idem, čakaj. Bola nedeľa ráno. Mal som pracovné povinnosti od pondelka do stredy, tak aj keď to bolo trošku čudné, bez otázok, naložil som veci do auta a ponáhľal som sa. Na šťastie, celé Slovensko si užívalo nedeľne ráno v posteli, aj policajti. Tým pádom, prišiel som bez jedinej pokuty :))

 

Podarilo sa mi oklamať, škodoradostné oči, tvojej vždy najlepšie informovanej susedky a už som bol pri tebe. Nevyspaté oči, uplakaná, smutná … ešte že včas si stihla povedať: nepýtaj sa prečo, nie teraz. Vedel som jedno – potrebuješ vzduch, pohyb a kľud. Bolo mi jasné, že keď sa skrývaš doma, to je jediné miesto, ktoré ti dáva pocit bezpečia. Riešenie bolo len jedno … Keď si robila kávu, ja som rozmýšľal, ako ťa odtiaľ dostať preč. Možnosť bola len jedna. Mala si voľný týždeň na prečkanie búrky, ktorá sa nad tebou strhla … Dnes neviem, ako sa to stalo, spomínam si, že som len povedal, zbaľ si veci. Už si neplakala, bola si kľudná a dôverovala si mi. Potom konšpiračné divadielko, nasadnúť do auta a zmiznúť. Nevedela si – nikto nevedel – že ma čaká lietadlo a to bol tvoj šťastný deň … Ten pilot vždy priletel deň pred odletom. Mala si veľké oči ako srnka, ale už keď si sedela v lietadle, usmievala si sa. Tri a pol hodiny letu si prespala ako bábo … :)) Ty si spala a ja som musel „ vyžehliť “ to, že porušujem procedúry /predpisy/… Ale som to zvládol, všetko sa dá zvládnuť, keď sa chce. Keď sme pristávali spoznala si ten ostrov :)) Úsmev, veľké oči, až si ústa otvorila … nevedela si čo máš povedať. Tak som hovoril ja: teraz to bude inak. Vypni mobil a mysli si, že tu niesme. Žiadne telefonáty, ani známe miesta. Bude to iné, ale ver mi, bude dobré.

 

Túto časť ostrova si nemohla poznať. Turista tu veľmi zriedkavo zablúdil … Dom bol priamo pri mori. Horúčava stúpala. Ale bola si spokojná. Ukázal som ti priestor – vedel som, že budeš spinkať – bola si poriadne unavená. Nechal som ti kľuč a šiel som pracovať. Našťastie nikto sa ma na nič nepýtal, ani nedal zbytočný komentár. Oficiálne, každý z nás, bol niekde inde :)) A my sme boli tu, spolu, ukrytí pred svetom :)) Nemyslel som na nákup … Chris myslel na všetko a keď som zbadal fľašu Bollingera a Pinot Grigio, bol som poriadne prekvapený … Ešte viac prekvapená si bola ty, keď si zistila, že stôl na terase je pripravený a večera hotová … :)) Po večeri prechod cez britskú základňu na “druhú stranu” a potulky po pamiatkach nočnej Famagusty … To bol výlet do iného sveta. Však pre nás to BOL iný svet :)) Ráno kávu – naozaj dobrú – si robila ty. Ja som pracoval, ty si oddychovala. Chris nám robil nákupy :)) Už si ale nechcela ísť na žiadny výlet … To bol asi tvoj prvý výlet, kde okolo teba bolo len nekonečné ticho. A presne to si potrebovala … To si mi povedala, až mesiac potom. Dodnes neviem prečo a stále sa ťa na to zabudnem opýtať :))

 

Deň pred odletom, keď sme pili na terase kávu, pozorovali sme okolie a bolo nám určitým spôsobom ľúto, že sa musíme vrátiť do reality všedného dňa. Vtedy som srandovne povedal, čo by nám chýbalo, keby sme ostali tu do konca života …

 

Tvoja odpoveď bola vážna, jasná a presná – tri deti a dva psy … :)))

 

Pravda – SK , taká čistá sranda : )) 12

02.11.2015

” Humor je boj s ľudskou hlúposťou. V tom boji nemôžeme nikdy vyhrať, ale nikdy v ňom nesmieme ustať. Pravda, pozor na omyl: Ten, koho považujeme za hlupáka, považuje za hlupáka nás. Ide viac »

Vlasť – Hrdinovia a zradca ČSR

28.10.2015

Ocitol som sa v živote. Videl som tie obrovské vlny, tie nemilosrdné vlny, i bolo mi jasno, že vzdor všetkej sebadôvere, vzdor nádeje a povzbudzovania priateľov, vzdor nadšenia môjho a relatívneho viac »

Slovo na nedeľu – hriešnik Tiso

25.10.2015

„Učiteľ, ktoré prikázanie v Zákone je najväčšie?“ On mu povedal: „Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou mysľou! To je najväčšie viac »

rakusko, vybuch, zachranari, poziar, hasici

Po výbuchu plynu únik kyseliny. Rakúsko trápia nehody

13.12.2017 13:55

Pri úniku kyseliny v továrni na výrobu škrobu v severorakúskej obci Aschach an der Donau sa zranilo viac ako 40 ľudí.

gotthard, tunel, nehoda

Gotthardský tunel vo Švajčiarsku paralyzovala smrteľná nehoda

13.12.2017 13:36

Tunel by mal ostať uzavretý aj popoludní.

Robert Fico

Fico označil Kiskove slová o Ústavnom súde za 'hrubý útok'

13.12.2017 13:06, aktualizované: 13:45

Prezident Andrej Kiska sa rozhodol, že vo štvrtok vymenuje troch nových ústavných sudcov. Premiérovi Ficovi sa ale nepáči rétorika, ktorú použil Kiska na margo Ústavného súdu.

devinska nova ves

Štát dá 25 miliónov eur Devínskej Novej Vsi na riešenie dopravy

13.12.2017 13:04

Štát poskytne bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves v nasledujúcich piatich rokoch postupne takmer 25 miliónov eur na dopravné stavby.

Grey

Pekne a veľmi múdre slova,preto najkrajšie ako viem chcem poďakovať tomu kto to povedal :):)  "Niečo by sme nemali vedieť nikdy. A niečo by sme mali vedieť vždy..."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 166670x
Priemerná čítanosť článkov: 1961x

Autor blogu