Spoločnosť , občania máju plne zuby volebných ( čítaj – nesplnených ) sľubov. Neje to problém len Slovenska. Nepoteší nás keď poviem ze je to všade. Drahý cirkus aby kresla sa rozdelili a občania za to zaplatia. To neje ojedinelý jav a tyká sa to tak volieb prezidenta ako aj parlamentných volieb. Samosprávu vypustím – to už je iná forma exotiky.
Co občan očakáva od volieb ? Asi zmenu. Mieniť sa dá aj na horšie…História už potvrdila ze nie každá zmena priniesla niečo dobre a bohužiaľ nedá sa to vziať spať. Ja bym od volieb očakával to ze raz budu dodržane sľuby a prezident sam keď by mu niekto robil napriek može požiadať národ o pomoc. A národ pomôže…Lenže skôr ten národ musí vedeť co to znamená byť prezidentom republiky. Aké právomoci zverime do rúk “ hlavy štátu “.Jedným slovom politická edukácia občana je kľúčom do blahobytu národa. Prax je ale iná. Národ nevie na co ma prezidenta,na co ma premiéra,na co ma vládu a co robí parlament. Co robia poslanci sem tam uvidí v bulvárnych novinách… Tak to klesá na úroveň mest a obci a konči v rebríku štamgastov 5 cenovej skupiny. Poriadok musí byť a každý ma mať svoje miesto. Potom nevieme kto za čo kedy a ako ma zodpovedať…
Do poslednej chvíle nevieme sa rozhodnúť koho voliť,kto to je,odkaľ prichádza kto ho podporuje co ma za lubom a za čie peniaze urobil si kampaň. To platí pri každých voľbách.
Pri každých voľbách opakujeme tu istú chybu. Mali by sme voliť s hlavou , zamestnať rozum , zobrať si čas a získať aspoň základne informácie o tom ktorá štátna funkcia je doležita a prečo. Naučiť sa mechanizmu ako funguje štat. Potom môžte voliť a verím že bude vám jasne prečo ste zakrúžkovali tie a nie iné meno.
Voliť pôjdete predsa “hlavu” štátu nie ?
Celá debata | RSS tejto debaty