Založ si blog

Nočne srandovno-važne debaty : )) 18

Loď nebola veľká. Taká akurát, aby sme mali pocit bezpečia. Bola stavaná pre 8 ľudí a my sme boli len dvaja. Plus skiper. Cesta nám netrvala ani 30 minút a už sme hádzali kotvy. Záliv bol neskutočne krásny. Že som sa skôr nedal na niečo také nahovoriť. Široko-ďaleko nikoho, len my. Naozaj výborný systém – keď chceš byť na takom mieste sám. Stačí sa zaregistrovať v prístave a už nik nesmie vstúpiť do priestoru, v ktorom sa nachádzaš. Voda bola teplá, tak príjemne teplá, že aj ty si si užívala kúpanie. Teraz som pochopil, čo si mala na mysli, keď si kritizovala bazén a ospevovala more. Dal som krátky pokyn skiperovi, aby nám veci doviezol na pláž a my sme súťažili, kto prvý dopláva k brehu. Bol som prvý, ale čakal som ťa. Nedočkal som žiadnej vďaky, ošpliechala si ma vodou a bláznili sme ako malé deti. Zvuk približujúcich sa motorov bol signálom, že Jorge nám vezie veci. Ostali sme na pláži, ktorá bola len pre nás. Uškrnul som sa, keď som videl obyčajný olej na opaľovanie, žiadne vychytávky typu faktor 25… :))

Tvoja poznámka, že máme len 2 hodiny, lebo slnko sa potom skryje za skalu, ma zaujala. Bol som zvedavý, odkiaľ to vieš. Behom minúty sme boli suchí a nebolo ani stopy po tom, že sme boli vo vode. Olej na opaľovanie na tvojej pokožke sa strácal tak rýchlo, že som sa bál, že ho jednoducho bude málo. Ale ty si dobre vedela, že vystačí aj pre mňa. Jorge nám sľúbil na obed rybu, ale keď sme videli, ako sa tvári a trápi s tou udicou, aj s pridaním slovníka nie práve najslušnejších slov, začali sme sa smiať. Nad našim obedom visel otáznik a nám to bolo jedno…

Mala si pravdu, slnko zmizlo za skalou a hneď bolo chladnejšie. Obliekli sme sa, vystrela si ku mne ruku a len kývla hlavou. Šiel som za tebou, aj keď smer ku skale sa mi zdal trochu čudný. Usmievala si sa tým svojim tajomným úsmevom. Zbadal som roklinu a schodíky dohora, ktoré príroda vytesala v skale. Bolo to fantastické. Obzeral som si tú skalu z každej strany a ani si nevšimol, že robíš fotky. Otočil som hlavou a pozeral ti rovno do objektívu. Neznášal som, keď ma niekto fotí, ale dnes bola výnimka. Šli sme hore. Nepýtal som prečo, bolo to také kúzlo toho dňa. Ukazovala si mi svoje malé tajomstvo.Schodíky som nepočítal, ale bolo ich veľa. Zástavka pri kamennej lavičke prišla vhod. Ten pohľad stál za to… to bola naša jediná spoločná fotka: kamenná lavička na útese, ja opretý o skalu, ty opretá celým telom o mňa, vystavujúc tvár slnečným lúčom, ktoré pomaličky mizli za skalou… Posledné schodíky – prechádzka rúžovou záhradou. Na konci tej rokliny sme vošli rovno do malej nádhernej dedinky, skrytej v kotline, ktorá chránila pred chladným vetrom… Citróny, pomaranče, mandľovníky… granátové jablká… V okamžiku, keď tá stará pani vykríkla tvoje meno, som sa nemusel na nič pýtať. Všetci ťa prichádzali pozdraviť, objatia, bozky, sem tam aj slzy radosti… A ja som tam stál a cítil sa tak trosku zvláštne. Koho by napadlo, že keď si bola dieťa, bola si tu vlastne s mamou, skoro každé leto. Preto si tak pekne hovorila po španielsky. Bolo to dávno, ale všetci si ťa pamätali. Smiali sme sa, že Jorge rybu určite nechytil a ak áno, tak ju budeme mať na večeru. Tvoj foťák zaznamenal každú tvár, každé okno, dvere, každý kameň… Sľúbili sme, že sem ešte prídeme.

Cesta späť bola rýchla. Bol to naozaj neskutočný výlet. Prechádzka po prázdnej pláži bola čerešničkou na torte. Jorge sa už nekontroloval a používal celý zoznam slov, ktoré aj v prístave by „vynikli.“ Znamenalo to, že rybu nechytil a teda máme ľahkú večeru doma. Keď mám pravdu povedať, bolo to vlastne v poriadku. Deň nás fyzicky vyčerpal natoľko, že sa nám už chcelo späť domov. Ešte raz som sa zadíval na to miesto, pláž, útes tak, akoby som si to chcel navždy zapamätať. Tvoja poznámka, že nechceš, aby som si to zapamätal, ma prekvapila.Pozeral som na teba, lebo som nerozumel, čo tým chceš povedal… Tvoj foťák rýchlo cvakal zábery zapadajúceho slnka, ktoré sa ponáhľalo. Pochopil som, prečo nechceš, aby som si to zapamätal…

Ty chceš, aby sme sa sem vracali tak často, ako sa len dá…

Pravda – SK , taká čistá sranda : )) 12

02.11.2015

” Humor je boj s ľudskou hlúposťou. V tom boji nemôžeme nikdy vyhrať, ale nikdy v ňom nesmieme ustať. Pravda, pozor na omyl: Ten, koho považujeme za hlupáka, považuje za hlupáka nás. Ide viac »

Vlasť – Hrdinovia a zradca ČSR

28.10.2015

Ocitol som sa v živote. Videl som tie obrovské vlny, tie nemilosrdné vlny, i bolo mi jasno, že vzdor všetkej sebadôvere, vzdor nádeje a povzbudzovania priateľov, vzdor nadšenia môjho a relatívneho viac »

Slovo na nedeľu – hriešnik Tiso

25.10.2015

„Učiteľ, ktoré prikázanie v Zákone je najväčšie?“ On mu povedal: „Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou mysľou! To je najväčšie viac »

Si Ťin–pching

Čínsky prezident pristál v Senegale, odštartoval svoje turné po Afrike

21.07.2018 20:43

Čínsky prezident Si Ťin-pching pricestoval na návštevu štyroch afrických krajín.

podunajsko, národný park

Česi stále dúfajú, že spoja Dunaj, Odru a Labe

21.07.2018 20:10

Spojenie Dunaja s Odrou a Labem je v Českej republike stále živou témou. Pre trasu platí stavebná uzávera.

Ukrajina, hranica

Na hraničnom priechode s Ukrajinou vo Vyšnom Nemeckom dočasne prerušia prevádzku

21.07.2018 19:42

Na slovensko-ukrajinskej hranici bude v stredu 25. júla od 8. do 12.30 h prerušená prevádzka priechodu Vyšné Nemecké - Užhorod.

hazz, hasiči, auto

Na západe Slovenska silno prší, hasiči odstraňujú popadané stromy a odčerpávajú vodu

21.07.2018 19:39

Hasičov zamestnávajú výjazdy súvisiace so silným dažďom a búrkami, a to najmä v Trnavskom kraji.

Grey

Pekne a veľmi múdre slova,preto najkrajšie ako viem chcem poďakovať tomu kto to povedal :):)  "Niečo by sme nemali vedieť nikdy. A niečo by sme mali vedieť vždy..."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 267302x
Priemerná čítanosť článkov: 3145x

Autor blogu