Založ si blog

Nočne srandovno-važne debaty : )) 11

Bolo uplakané daždivé ráno. Všade pršalo. Vo vzduchu visel opar a naznačoval, že tak rýchlo sa nestratí. Nevolal som ti – šiel som rovno za tebou. Zbadal som tvoje auto na parkovisku a suverénne som zastal vedľa. Vošiel som bočným vchodom a rovno do bufetu … Najlepšie šaláty v Bratislave … smiala si sa, že pani Janka, práve ten šalát, robí výnimočne len pre mňa. Vrátil som ti to tak, že som sa opýtal, či máš recept … mala si :))

 

Sadla si si vedľa mňa a tentoraz nám bolo jedno, či nás niekto vidí, alebo nevidí a čo si mysli. A to bolo naozaj super. Tvoj úsmev, bol sem tam zastretý myšlienkou, čo ma priviedlo hneď za tebou, čo sa stalo … Zas tá telepatia … :)) Nič sa nestalo, povedal som nahlas, ale čo povieš na deň vo Švajčiarsku? Nebola by si to ty, keby si sa ma tým usmievavo-šialeným pohľadom nespýtala, prečo len jeden deň. Reakcia bola okamžitá. Vstala si, zobrala kabelku a ako vždy, povedala jediné, avšak výstižné slovo – ideme? Prekvapila si ma, lebo ja som to plánoval až na zajtra, ale tým pádom, sme mali jeden deň naviac. Pár telefonátov a povinnosti v BA mohli počkať. Nesmelo som sa ťa opýtal … čo keď si z jedného dňa, urobíme dni dva … tvoj spontánny bozk, bola tá najlepšia odpoveď.

 

Tvoje auto sme nechali na parkovisku. Zbehli sme len k tebe, aby si si zobrala veci na cestu. Keď som ťa o minútu videl vychádzať s kufríkom, musel som sa tváriť všelijako. Tvoje vysvetlenie, že kufrík máš kvôli mne vždy zbalený, ma dorazilo. Naozaj som to nečakal, ale musím sa priznať – bolo to veľmi príjemné … Taktiež, keď si ma už podvedome chytila za ruku … :))

 

Na rozdiel od Bratislavy, v Zurichu bolo tak krásne, slnečno, že sme si hneď museli nasadiť slnečné okuliare. Tvoj spýtavý pohľad, keď šofér obchádzal mesto a auto smerovalo do neznáma, som skôr som pocítil, ako uvidel. Ale bol to len kratučký moment. Stávalo sa často, že zo začiatku bolo cítiť napätie, ale to hneď vystriedal kľud a pokoj … Cesta bola krátka. Len pol hodiny autom od Zurichu. Alpské kopce v kombinácii s bohato formovanou líniou brehu jazera – to bol pohľad … :)) Mala si husiu kožu, vzduch bol až príliš čerstvý. Povedal som ti, že horúci kúpeľ bude fajn. Len si sa pousmiala, lebo si myslela na presne to isté …

 

Nemala si nič teplé na oblečenie, preto v športovom obchode, sme urobili „núdzový nákup” … to bola zábava :)) Najlepšie z toho bolo to, že sme sa mohli bezstarostne potulovať po okolí, čo pre nás malo neskutočne veľký význam … Na nič si sa nepýtala. Nechala si mi čas, aby som ti vysvetlil cieľ našej cesty. Nechal som to na noc. Tá tvoja nemčina – čašník stál skoro v pozore, keď si mu precízne vysvetľovala, ako má kuchár pripraviť tých pstruhov … :)) To nebolo vysvetľovanie, to boli pokyny – jasné, krátke, výstižné … ojoj … dobre, že Goethe to nepočul. Skoro sme si medzi sebou “vymenili názory” kvôli tomu. Keď sme sa neskôr naťahovali, ktoré víno si dáme … či to bude nemecké, či francúzske, bolo to len tak – tak na rozhraní … Kompromis, nech je to teda rizling z Alsacie, prišiel vhod. Trošku si sa síce pozerala neisto, ale výsledok ťa príjemne prekvapil. Čašník nám priniesol pstruhov a keď si ochutnala, tvoj pohľad jasne naznačoval, že si spokojná … tvoje mäkké “danke schon,” znelo už inak … Ďakujem, že sa nemusíme medzi sebou rozprávať tým jazykom, lebo možno aj ja, by som sa musel, sem tam postaviť do pozoru … aspoň občas :))

 

Do rána som ti vysvetľoval podrobnosti, čoho sa bude týkať “búrka,” ako sa bude vyvíjať a ako to dopadne. To, že sme sa nachádzali práve vo Švajčiarsku – bol ten najlepšie umiestnený hromozvod, ktorý všetko zachráni. Dávala si presné otázky. Videl som, že si porozumela a tvoje pousmiatie, jasne naznačovalo, že to bude v poriadku. Konštatovala si, že je to „taká trošku väčšia partia šachu, ktorá sa hrá na viacerých poliach“, každé pole je len boj a na konci ostane len – kráľovná a kráľ. Čo iné som mohol povedať na tvoju otázku – prečo ti až tak verím? … Odkiaľ viem, že ti môžem dôverovať? …

Ja som konečne dostal zo seba slová, na ktoré si čakala tak dlho. Konečne som povedal, že ja to cítim a bola to pravda …

 

Pravda – SK , taká čistá sranda : )) 12

02.11.2015

” Humor je boj s ľudskou hlúposťou. V tom boji nemôžeme nikdy vyhrať, ale nikdy v ňom nesmieme ustať. Pravda, pozor na omyl: Ten, koho považujeme za hlupáka, považuje za hlupáka nás. Ide viac »

Vlasť – Hrdinovia a zradca ČSR

28.10.2015

Ocitol som sa v živote. Videl som tie obrovské vlny, tie nemilosrdné vlny, i bolo mi jasno, že vzdor všetkej sebadôvere, vzdor nádeje a povzbudzovania priateľov, vzdor nadšenia môjho a relatívneho viac »

Slovo na nedeľu – hriešnik Tiso

25.10.2015

„Učiteľ, ktoré prikázanie v Zákone je najväčšie?“ On mu povedal: „Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou mysľou! To je najväčšie viac »

rakusko, vybuch, zachranari, poziar, hasici

Po výbuchu plynu únik kyseliny. Rakúsko trápia nehody

13.12.2017 13:55

Pri úniku kyseliny v továrni na výrobu škrobu v severorakúskej obci Aschach an der Donau sa zranilo viac ako 40 ľudí.

gotthard, tunel, nehoda

Gotthardský tunel vo Švajčiarsku paralyzovala smrteľná nehoda

13.12.2017 13:36

Tunel by mal ostať uzavretý aj popoludní.

Robert Fico

Fico označil Kiskove slová o Ústavnom súde za 'hrubý útok'

13.12.2017 13:06, aktualizované: 13:45

Prezident Andrej Kiska sa rozhodol, že vo štvrtok vymenuje troch nových ústavných sudcov. Premiérovi Ficovi sa ale nepáči rétorika, ktorú použil Kiska na margo Ústavného súdu.

devinska nova ves

Štát dá 25 miliónov eur Devínskej Novej Vsi na riešenie dopravy

13.12.2017 13:04

Štát poskytne bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves v nasledujúcich piatich rokoch postupne takmer 25 miliónov eur na dopravné stavby.

Grey

Pekne a veľmi múdre slova,preto najkrajšie ako viem chcem poďakovať tomu kto to povedal :):)  "Niečo by sme nemali vedieť nikdy. A niečo by sme mali vedieť vždy..."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 166643x
Priemerná čítanosť článkov: 1961x

Autor blogu