Založ si blog

Nočné srandovno – vážne debaty : )) 8

Končil máj. Potreboval som dovolenku. Nie krátky výpad za mesto, ale normálnu dovolenku, aspoň 10 dní, bez telefónu a bez starostí. Bol som poriadne unavený a takú dovolenku som nemal 4 roky. Viem, všetci hovorili, že ja som stále na dovolenke. Cestovanie, exotické krajiny atď. Nikto nevedel, čo sa však, za touto fasádou skrýva. Ty si to vedela, lebo som ti to povedal a ukázal. Keď sa vyskytla príležitosť, že si mala super ponuku ísť na Maledivy, tak si mi hneď zavolala. Pre “pokoj duší a mier doma”, rozhodol som sa, že nepôjdem. Zasmiala si sa a povedala si, že ty tiež nejdeš. Ty si nechcela ísť na Maledivy. Ty si chcela ísť so mnou. Pravdu ti poviem, na Maledivy som nechcel ísť. V piatok som šiel do Viedne. Krátky rozhovor s tebou a rozhodili sme, že späť pôjdem až v nedeľu. Dotiahnem pracovné veci do konca – nepôjdem autom v noci, keď som unavený. Bolo to rozumné.

Poprosila si ma, či ti pomôžem odniesť na chalupu pár vecí, ktoré už máš zbalené viac ako mesiac. Nemusela si mi hovoriť dvakrát. Súhlasil som. To bolo miesto, na ktoré som často spomínal. Ty si ale “zabudla” povedať, že tvoja mama tam už je a varí nám obed. Vyniesli sme kartóny dnu do izby a ty si zdrhla do záhrady :)) Nechala si ma samého – dodnes si mi nepovedala prečo :)) Rozprával som sa s tvojou mamou tak, akoby sme sa poznali roky. Povedala mi, že ťa takú ešte nevidela. Povedala mi tiež aj to, aby sme si vzali zo života každú minútu, ktorú nám život dáva. Keď som videl pripravené vo vani uteráky, verbena … tak som sa trošku zahanbil, ako by mi bolo šestnásť … Tvoja mama len mávla rukou a povedala “ehmm … verbena a magická moc tohto miesta…” :)) A bola to pravda. Šiel som za tebou. Záhrada bola neskutočná … Všetko bolo obsypané čerstvými kvetmi. Skoro mi zabehlo, keď si zhrozene vykríkla „O Ježiši !“ … obrátil som hlavu tým smerom a ostal som stáť a pozeral som ako puk. Však ten „strašiak na vrabce“, mal na sebe moje rifle a moju oranžovú košeľu! A ja som ich tak hľadal! … Doma, v aute, v garáži … a on tu stál, parádne oblečený a strašil. Doslovne … Pozerala si na mňa neisto, čo na to poviem a ja som sa začal smiať. Zo začiatku ticho, hlasnejšie a potom si sa pridala i ty. Ten, kto raz počul tvoj smiech, vie čo to znamená. Od smiechu sme spadli na trávu. Aby tam nebolo len moje oblečenie, zobral som ti klobúk a dal mu ho na hlavu. To si nechcela, lebo si ten tmavomodrý klobúk mala rada. Lenže ten klobúk, ladil k mojim rifliam. Myslím si, že v celých vrchoch okolo Štiavnice, široko ďaleko, nebolo tak značkovo oblečeného strašiaka na vrabce … :))

Prekvapenie číslo dva bolo to, že na obed prišla celá tvoja rodina. Ale keď na úvod tvoja mama porozprávala, čo ona obliekla strašiakovi na vrabce, tak to bolo:)) Takýmto spôsobom som sa zoznámil s tvojimi najbližšími :)) Bolo to naozaj fajn :)) Ty si bola neistá z toho, že keby si mi povedala, kto tam bude, tak s tebou nepôjdem? Prečo? To bol naozaj krásny deň. Krásny pre mňa, krásny pre teba, krásny pre nás. Blížil sa večer. Všetci odišli a nechali nás o samote. Bolo na nich vidieť, že nám doprajú každú minútu, keď sme spolu. Aha, ešte večer som liezol po rebríku, aby som predsa len, ten klobúk, ktorý máš tak rada doniesol späť :))

Pozoroval som ťa, ako pripravuješ kúpeľ. Bolo to obdivuhodné, najmenší pohyb tela mal svoj význam. Asi v tom spočívala mágia toho miesta. Ale ty – nevyzerala si ako bosorka. To určite nie:)) Priznal som sa ti, ako som sa zahanbil, keď tvoja mama pripravila uteráky a verbenu. Si sa len pousmiala. Vysvetlila si mi, že tam, odkiaľ pochádza tvoja mama, je taký zvyk. Keď je čas a mama odovzdáva dcéru, tak jej pripraví uteráky a kúpeľ. To si ma dostala … Smiala si sa … Oheň v tvojich očiach tancoval šialený tanec – to bolo na nich vždy najkrajšie :)) To všetko si vedela skôr, ako sme tu prišli a nepovedala si mi to. Zato si mi povedala niečo iné :

Môžem chcieť niečo viac, ak neviem, čo mi je súdené? A mám vlastne na výber? Chcem ťa mať pri sebe. Nie tak egoisticky, nie kvôli sebe, nie preto, lebo by som to potrebovala len ja. Jednoducho preto, lebo to tak má byť … “

 

Pravda – SK , taká čistá sranda : )) 12

02.11.2015

” Humor je boj s ľudskou hlúposťou. V tom boji nemôžeme nikdy vyhrať, ale nikdy v ňom nesmieme ustať. Pravda, pozor na omyl: Ten, koho považujeme za hlupáka, považuje za hlupáka nás. Ide viac »

Vlasť – Hrdinovia a zradca ČSR

28.10.2015

Ocitol som sa v živote. Videl som tie obrovské vlny, tie nemilosrdné vlny, i bolo mi jasno, že vzdor všetkej sebadôvere, vzdor nádeje a povzbudzovania priateľov, vzdor nadšenia môjho a relatívneho viac »

Slovo na nedeľu – hriešnik Tiso

25.10.2015

„Učiteľ, ktoré prikázanie v Zákone je najväčšie?“ On mu povedal: „Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou mysľou! To je najväčšie viac »

trump

Trump zredukuje dane ako nikto predtým, tvrdí jeho minister

26.04.2017 17:33

Plán Donalda Trumpa v oblasti daní podľa jeho ministra financií Steva Mnuchina vyústi do "najväčšej redukcie daní" v histórii USA.

Vladimir Putin

Ruský novinár Suščenko, obvinený zo špionáže, zostáva vo väzbe ďalšie 2 mesiace

26.04.2017 17:28

Moskovský súd predĺžil o ďalšie dva mesiace väzbu ukrajinskému novinárovi Romanovi Suščenkovi, ktorého zadržali a obvinili v Rusku zo špionáže.

Jana Štúrová, iba náhľad!

Zomrela Jana Štúrová, život zasvätila pomoci ohrozeným rodinám a deťom

26.04.2017 16:17

Vo veku 73 rokov zomrela Jana Štúrová, vedecká pracovníčka v odbore psychológie. Angažovala sa v občianskom združení Pomoc ohrozeným deťom, ktoré založila.

elektrina

Zvoľte si vhodné ističe, opäť radí Stredoslovenská energetika

26.04.2017 16:10

Odberatelia elektriny by nemali zabudnúť na výmenu ističov. Upozorňuje na to spoločnosť Stredoslovenská energetika - distribúcia (SSE-D).

Grey

Pekne a veľmi múdre slova,preto najkrajšie ako viem chcem poďakovať tomu kto to povedal :):)  "Niečo by sme nemali vedieť nikdy. A niečo by sme mali vedieť vždy..."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 153161x
Priemerná čítanosť článkov: 1802x

Autor blogu